| anonim_4396 a întrebat:

Cum e posibil ca pe un laptop Apple (cu sistem de operare MAC) să se poată instala aplicația WhatsApp și să existe pictograma de mesaje, exact cum apare pe un ecran iPhone? Am văzut la cineva pe laptop Apple, in bara de programe de jos, pictograma WhatsApp și cea de mesaje, ambele având notificări cu roșu.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a folosi Whatsapp pe calculator, intai trebuie sa ai instalata aplicatia pe telefonul tau.
Whatsapp este accesibil si din browser sau aplicatie descarcata, dar pentru conectare solicita imperecherea dispozitivelor tale printr-un cod QR care apare pe ecranul calculatorului si care trebuie "citit" cu telefonul.

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ma pricep la Apple dar ceea ce spui tu, este posibil pe calculatoare cu windows fiindca aplicatia whatsapp se poate downloada si instala. Crezi ca nu e posibil acest lucru pe Apple sau care e faza? Sunt multe programe care nu merg pe un anumit dispozitiv dar sunt facute de catre unele persoane sa functioneze chiar daca sistemul de operare nu permite acest lucru.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Uită-te aici :-> https://www.shutterstock.com/......1123260524 Se vede clar in bara de programe pictograma WhatsApp. Eu nu știam că WhatsApp poate funcționa și pe alte device-uri în afară de smartphone-uri.

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa inteleg dar se poate. Si eu l-am instalat acum ceva timp.

| Mosotti a răspuns:

Poti sa te uiti si pe aici:

https://www.whatsapp.com/download/

Downloadezi whatsapp pe mac, si pe smart mergi in meniu la whatsapp web si acolo le imperechezi. Aplicatia pentru mac si win e oricum doar o instanta de chrome, acum e la moda sa livrezi un chrome care sa iti deschida o pagina web, in loc sa scrii frumos aplicatie nativa.

| flixbuster a răspuns:

Iote-te bre', d-acolea:

https://www.whatsapp.com/download

| Panamax a răspuns:

Te duci in Apple store si cauti whatsapp, il instalezi si apoi il imperechezi cu telefonul

| krt0f1oR a răspuns:

Aplicația whatsapp este suportata se Windows 8.1 si 10, dar si de mac os x 10.10 sau mai mare

| anonim_4396 explică (pentru krt0f1oR):

Păi și cum poți vorbi cu cei din listă fără numărul de telefon pe care îl ai pe smartphone?

| krt0f1oR a răspuns (pentru anonim_4396):

Te conectezi la whatsapp pe pc cu ajutorul acelui cod QR pe care il scanezi cu telefonul direct din aplicația whatsapp, dai pe cele 3 puncte din colț sus dreapta apoi whatsapp web si iti cere permisiunea de a folosi camera foto a telefonului, după ce scanezi codul iti apar imediat conversațiile pe ecranul calculatorului.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru a folosi Whatsapp pe calculator, intai trebuie sa ai instalata aplicatia pe telefonul tau.
Whatsapp este accesibil si din browser sau aplicatie descarcata, dar pentru conectare solicita imperecherea dispozitivelor tale printr-un cod QR care apare pe ecranul calculatorului si care trebuie "citit" cu telefonul.