| Aly07 a întrebat:

Cum editez html prima pagina? Din Cpanel am ales platforma wordpress.

3 răspunsuri:
| flyer90 a răspuns:

Wordpress-ul e mai complicat decat o simpla pagina. Intra in partea de administrare a wordpress-ului -> themes -> editor, selectezi tema pe care o ai tu instalata si ai acolo fisierele componente. Daca vrei sa le editezi direct trebuie sa intri in folderul in care e instalat wordpress, apoi in wp-content->themes si gasesti acolo si folderul cu tema pe care o folosesti

| Aly07 explică (pentru flyer90):

Vreau sa editez prima pagina. Uite aici intrebarea pusa de mine, dar pe alt forum http://invatam.net/showthread.php? 9110-Instrumente-webmasteri&p=69139#post69139

| 14andrei1990 a răspuns:

Macromedia dream weaver 8 cel mai bun program de editare webb funda