| Nithyl a întrebat:

Salut tuturor. am un script numit milliondollarscript-2.0.15 si m-am cam impotmolit... l-am instalat, l-am configurat, l-am testat si totul e ok pana intr-un anumit punct. problema este ca in cpanel nu pot sa editez site-ul (sa adaug sectiuni noi, meniuri, postari, commenturi, sa modific logo, etc). Pot doar sa setez metodele de plata, cursul valutar, sa aprob sau sa dezaprob comenzile, etc. Mentionez ca pe host nu am instalat nici o platforma cum ar fi wordpress, joomla, etc. Am citit fisierul 'readme' si zice nicaieri ca acestui script i-ar trebui o platforma. De altfel, site-ul ruleaza bine doar ca nu pot sa il editez. In fisierul 'readme', dupa ce am urmat toti pasii de instalare si configurare, mai zice asa: --Create your site / integrate the script to your site. Look at example.html as an example of integration.-- Este vorba despre site-ul www.millionpixel.herobo.com (precizez ca nu vreau sa imi fac reclama, vreau doar sa gasesc o solutie la aceasta problema). I-as ruga pe cei care au cunostinte in acest domeniu sa ma ajute. Daca mai aveti nevoie de detalii o sa vi le ofer cu placere. Multumesc mult, o zi buna.

1 răspuns:
| mad88 a răspuns:

Logo-ul nu se modifica din admin pannel ci probabil din header.php (editand imaginea ex. logo.gif )

mai cerceteaza admin pannel... este posibil ca scriptul sa nu aiba nicio problema