| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Cum extrag instrumentalul/negativul dintr-o melodie sau cum sa fac melodia aia sa devina doar instrumental?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Unul ar fi audacity.
Stiu, o sa zici ca nu e special pentru asa ceva sau ca e prea dificil sa extragi negativul. Ai avea dreptate. Programul nu e pentru asa ceva si extragerea e mai mult un trail-and-error. Dar alti solutii care nu constau in recrearea melodiei de la 0 nu prea ai.

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum.
Asta se poate face într-un studiou.
Caută pe Youtube negativul de la acea melodie.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Andreeush):

Am cautat peste tot si nimic. Credeam ca exista o aplicatie ceva nu stiu...

| PainTech a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Exista diverse programe care functioneaza pe baza de filtre, dar nu sunt foarte bune si melodia finala o sa aiba eliminata vocea partial, nu complet ( si se aude destul de aiurea daca nu stii sa te joci cu acele slidere... ).

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru PainTech):

Îmi poți spune un asemenea program te rog frumos? Eu sincer caut de jdemii de ani

| Adrian1555 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ia zi Manule te ajut?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru PainTech):

Meriti funda pe deplin big grin

| PainTech a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Unul ar fi audacity.
Stiu, o sa zici ca nu e special pentru asa ceva sau ca e prea dificil sa extragi negativul. Ai avea dreptate. Programul nu e pentru asa ceva si extragerea e mai mult un trail-and-error. Dar alti solutii care nu constau in recrearea melodiei de la 0 nu prea ai.

| tpuuser564655 a răspuns:

Cauta-l pe net sau la case de discuri.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru tpuuser564655):

Am incercat asta deja. Nu intreb degeaba