| rockangel002 a întrebat:

Cum fac ca ip meu sa fie dynamic?

5 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Aceasta problema trebuie sa o discuti cu ISP-ul (Internet Service Provider), daca ai internet de la Romtelecom, cu modem Huawei alb sau negru, atunci deja ai IP dinamic, tot ce trebuie sa faci e sa opresti si sa pornesti modemul, iar acesta, cand se va conecta la retea, va primi un IP diferit fata de cel pe care l-a avut inainte.

| esco a răspuns:

De la setarile retelei. Dar depinde de conexiunea pe care o detii, s-ar putea sa ai deja ip dinamic, sau s-ar putea ca dupa ce iti pui ip dinamic sa nu iti mai mearga netul.Deci oricum ar fi, daca iti merge netul nu trebuie sa modifici.
Dar, daca tot vrei sa stii, ai undeva la properties tcp/ip, properties, si bifezi ip dinamic.
multumit?

| Vladimir315 a răspuns:

Contacteaza-i pe cei le la internet altfel nu poti

| john1008 a răspuns:

E un program.
Intra in bestlzone si dai la programe si gasesti pe acolo
Funda?

| Calin_9564 a răspuns:

NU ai cum. Atunci cand faci contract la net ceri ip dynamic daca e static nu ai ce sa ii faci. Poti lua legatura cu furnizorul de internet poate te ajuta