| Larα a întrebat:

Cum fac captura de ecran pe un Samsung Galaxy Ace 2?
Va rog sa raspundeti doar daca aveti acest telefon si stiti sa faceti captura.

4 răspunsuri:
| McCrush a răspuns:

Trebuie sa apesi butonul de blocare in acelasi timp cu cel principal (home).

| Larα explică (pentru McCrush):

Am incercat dar mi s-a stins telefonul

| Larα explică (pentru McCrush):

Acum imi scrie ca e imposibil sa efectuez captura

| LenoreVoldaren a răspuns:

Am eu acest telefon. Dacă ai android 2.3.6 pe el atunci apasă mai întâi butonul "home" și după jumătate de secundă apasă-l pe cel de "power" din dreapta, lateral. Ții apăsat cam 1-2 secunde și apoi le dai drumul, mai întâi pe cel de "home" și imediat după el pe cel de "power".
Însă dacă ai android 4.1.2 pe el, le apeși pe ambele butoane simultan și le ții apăsate 1-2 secunde și gata. Tu vei avea pe loc opțiunea de a șterge poza sau nu.