| Ilinca_Matei_1995 a întrebat:

Cum fac o prezentare reusita despre orasul meu in power point?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca te referi la continut, e recomandat sa aiba text, imagine si sunet (melodie de fundal).
Efectele din prezentare (de pe text si imagine) sa nu dureze mult, pentru ca risti sa plictisesti privitorul pana descopera informatia respectiva.
Nu incarca inutil prezentarea cu date si poze care nu prezinta interes. Dorinta ta este de a capta atentia si de a impresiona, prin calitatea datelor furnizate.

Nu exista modelul perfect de prezentare. Foloseste-ti imaginatia si alege doar acele elemente esentiale si importante pentru proiectul tau.
Spor!

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Urmărește acest tutorial să te învețe să folosești PowerPoint: www.youtube.com/watch?v=VjNHyzPwCT4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animatii multe, efecte care sa dea bine. Poze frumos atasate, text dar nu in "cantitati mari" pentru ca nimeni nu are rabdare sa citeasca. Pe fiecare slide ar trebui sa fie cam aproximativ 5 randuri sau macar poze si sub poze mici descrieri.