| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa instalez placa de sunet? va rg plsss.Am placa, dar nu am cd sa instalez. Am dezibnstalat-o din greseala si am sters ceva si nu mai merge

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Dai restore la windows daca faza asta nu e demult (banuiesc ca nu ai dezactivat sistem restore)
Daca nu stii ce e system restore cauta pe google gasesti repede cum se face si restaurea fa-o cu o zi/doua inainte de data in care ai facut gafa.

| smartalogu a răspuns:

C2rmen raspunsul tau nu e cel mai corect. Si daca are placa de sunet aureal vortex de acu 10 ani, cum de ex am avut eu si am fost foarte multumit de ea. Daca ai access la placa de sunet (deci nu ai calc in garantie) vezi ca pe placa e un cipulet mare. Pe cipuletul ala e eu serie. Scrie seria aia pe google si ar trebui sa gasesti producatorul placii tale de sunet. Iar in functie de cod si modelul. Cu producatorul si modelul iti downloadezi driverele de pe net si le instalezi ca si cum le-ai avea pe calc. Daca nu ai acces la placa de sunet, intra in control panel, add remove hardware, next next next pana iti gaseste un audio device (neinstalat) apoi dai sa il instaleze, si cand te intreaba de unde dai de pe net. O sa stie el ce sa faca. Daca nici asa nu merge mai cauta-ne.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Downloadeaza ac 97 audio driver.