| Lorena12345 a întrebat:

Cum fac sa nu mai poata nimeni sa-mi trimita cereri de prietenie pe facebook, iar ei cand imi trimit sa ma urmareasca direct.Dau funda celui care imi explica pas cu pas ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

1. Intri la Setari
2. Din meniul din stanga dai click pe "Confidentialitate"
3. La "Cine ma poate contacta/Cine iti poate trimite cereri de prietenie" dai pe "Editeaza" si alegi "Prietenii prietenilor"
Nu se mai poate sa devii 100% inabordabil si sa alegi "nimeni". Respingi cererile care nu-ti convin si gata.

Pentru ca sa poti fi urmarita de cei care nu iti sunt prieteni tot de la Setari intri pe "Urmaritori" si alegi "Toata lumea"

2 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Eu am inteles doar ca te contrazici singura. Daca vrei sa nu poata nimeni sa iti trimita cerere, atunci cum sa te urmareasca direct atunci cand iti trimit cererea?