| Clorox a întrebat:

Cum fac sa se conecteze calculatorul automat la internet? Am windows 10 si m-am saturat la fiecare deschidere sa intru in setari si sa dau conectare!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să bifezi acea căsuță în care îți spune dacă vrei ca username-ul și parola să rămână mereu conectate.

| Clorox explică (pentru OnuOnulică):

Nu apare asa ceva laughing

| vladutzu09 a răspuns:

Folosesti Wi-Fi sau Internet prin cablu?

| Clorox explică (pentru vladutzu09):

Internet prin cablu!

| vladutzu09 a răspuns:

Depinde. Eu folosesc router si cablul vine din el. Daca folosesti internet de la rds si trebuie sa il activezi cu id si parola si chestii din astea (tehnologii vechi PPPOE) atunci incearca sa selectezi conectare automata. Daca nu ai asa ceva incearca prin setarile de la windows 10. La mine se conecteaza automat indiferent de ce windows am.

| Clorox explică (pentru vladutzu09):

Si la mine pe windows7 se conecta automat, dar la windows 10 nu merge, m-am uitat si la setari si degeaba!