| mrclaust a întrebat:

Cum fac un tabel in Excel de acela care face singur media aritmetica, calcule... vreau sa fac un tabel pe o coloana denumirea produsului și pe cealaltă prețul iar sub coloana a doua sa imi apară suma prețurilor. Va rog repede, primul care funcționează are funda. P. S am Microsoft office 2007

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Scrii in prima coloana numle produsului si in a 2 coloana pretul dupa care adaugi datele (preturile si numele) si dupa ce ai bagat toate preturile scrii undeva pe ultimul rand total si faci asa = sum(selectezi toate casutele de la preturi) si enter si ti le calculeaza singur. oricum ca sa stii ai la functii Sum si iti arata acolo exact.