| Laura_5858 a întrebat:

Cum face Fujifilm S2000HD pozele? Vreau parere de la cineva care are acest aparat, pe net am gasit si eu review-uri. Daca se poate si niste poze facute de voi cu el? big grin

Răspuns Câştigător
| Genius21 a răspuns:

Daca cumva esti amator de fotografii, aparatul asta este perfect, calitatea imaginilor este minunata.
Aici ai o imagine facuta de aparat http://i46.tinypic.com/zl6icm.jpg

7 răspunsuri:
| Laura_5858 explică:

A fost comandat deja, de parintii mei, trebuie sa vina de la Baia Mare pe 29. Din cate am inteles, maximul este ISO6400, cel putin asta scrie pe site. Eram doar curioasa ce parere aveti voi de el. big grin

| Laura_5858 explică:

"Dacă vrei să faci poze peste ISO400, orientează-te către un dSLR. "
Nu ai zis ca daca vreau sa fac poze BUNE peste ISO400, de aia nu am inteles.

| Laura_5858 explică:

Peste ISO400 nu e doar ISO6400, n-as sari tocmai acolo. In conditii de lumina proaste mai degraba as folosi blitz-ul. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam la fel ca un Fuji S1000 scoate. S2000 e un S1000 cu ceva mai mulți icși zoom, stabilizare optică și filmare HD. Dacă n-ai nevoie de chestiile astea, poți lua lejer S1000(FD).
Pozele sunt chiar foarte reușite în limitele normale ale valorii ISO (undeva sub 400). Dacă vrei să faci poze peste ISO400, orientează-te către un dSLR.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că nu cunoști lucrurile de bază despre fotografie. Când o să setezi ISO6400 pe camera aia și o să faci o poză, ai să înțelegi de ce ți-am recomandat un dSLR.
Pozele scoase de camerele astea peste ISO400 sunt pur și simplu inutilizabile din cauza excesului de zgomot (sau acei „purici", extrem de pronunțați, peste ISO400 sunt mai pronunțați decât la TV-ul bunicii ce prinde TVR1 cu antena).
Oricum, categoria asta de camere se numește bridge, iar în condiții decente de fotografiat împreună cu nivele mici de ISO vei scoate poze aproape de perfecțiune.
Și eu am tot un bridge, un Sony, trag mereu poze pe modul manual cu ISO80, pozele scoase sunt extrem de curate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... greșeala mea. La ISO6400 cât are camera aia până și un dSLR entry-level (pe la 2000 de lei) face pozele terci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Numele meu e Tudor.Sunt si eu acum in situatia in care erai tu acum o luna happy...adica as vrea sa-mi iau si eu s2000hd si nu stiu cam ce poate sa faca. Review. uri am citit si eu destule si pareri la fel, dar as vrea o parere direct de la un utilizator. Ma poti ajuta te rog, sa-mi spui cam cum ies pozele, eventual poate poti sa-mi arati cateva? As aprecia tare mult. Multumesc frumos!