| ZuZuAleX a întrebat:

Cum faci un site? adica site site.nu site pe alt site sau forum sau blog SITE

5 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Inveti html (http://www.w3schools.com), apoi folosesti un editor (DW sau WYSIWYG web builder). Acolo vei gasi deja modele predefinite de site-uri in baza carora poti dezvolta design-ul tau. Nu iti trebuie niciun domeniu si nici hosting daca vrei doar sa creezi site-ul. Acestea apar in momentul in care vrei sa il ai on-line. Pana atunci, lucrezi pe PC-ul tau.

| GodBlessYou a răspuns:

Te pot ajuta, is mai multe baga id-ul meu: socker_Bol

| Raul a răspuns:

Dar pentru inceput poti apela ori la blogspot ori la wordpress unde e gratis... apoi poti,, avansa,, la un domeniu!

| GeorgeRadu a răspuns:

In primul rand iti cumperi un domeniu gen. ro,. com pentru care vei avea de plati o anumita suna anual sau lunar depinde, apoi trebuie sa platesti si host daca nu platesti host ti se suspenda site. tongue

| iqw a răspuns:

Simplu. Daca vrei de la 0 Inveti html, css; daca nu iti este de ajuns inveti si un limbaj de programare web(php de exemplu), daca nu vreo de la 0 folosesti un cms(wordpress, drupal etc.).
Scrie in mare cam ce vrei si... te ajutam.