| VreauMiere a întrebat:

Site, forum, blog. Care este gratis?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Toate sunt gratuite, numai domeniile pe.ro(de exemplu) trebuie plătite.Depinde de tine ce proiect ai în plan.Succes

| mihai69 a răspuns:

Oricare. Sau niciunul. În funcție de ce dorești.

| K0sti a răspuns:

Toate 3, dar daca vrei ceva serios, care sa-ti aduca si un eventual venit, din reclame, parteneriate cu alte site-uri, etc. iti va trebui un domeniu! Apoi intervine partea SEO. Va trebui sa-ti inscrii site-ul in cateva directoare pentru a aduce cateva backlink-uri. Majoritatea directoarelor nu accepta domenii gratuite. Era numai un exemplu pe langa alte zeci. Deci nu e chiar asa simplu daca vrei ceva de calitate. In plus, intretinerea unui blog, site, ce vrei tu, e o munca continua, zi de zi, ceas de ceas. Sunt multe aspecte de luat in calcul!

| Brotacelul a răspuns:

Toate trei sunt gratuite si le poti face direct prin intermediul www.ucoz.ro - e in romana, e gratis si e usor de folosit. In plus, iti ofera si multe alte posibilitati pentru ati dezvolta site-ul.
In cazul in care ai nevoie de informatii suplimentare, poti gasi foarte multe materiale ajutatoare in cadrul forum.ucoz.ro.
Iti doresc mult succes;)

| GabyB94 a răspuns:

Toate 3 pot fi gratuite.

Vezi www.webnode.ro

Diferenta intre blog si site e tipul de informatie si frecventa actualizarii. Blogul e mai personal si actualizat mai des decat un site. Si pentru un blog poti sa ai domeniu propriu sau poti sa ai un site pe o platforma care iti ofera si gazduire, deci fara domeniu propriu si atunci vei avea adresa nume-site.platforma.ro

Totul depinde de ce vrei tu sa faci de fapt.

| User2 a răspuns:

Blogul este gratuit si il recomand pe cel de la google, forum la fel dar asta il deschizi cand ai o problema de rezolvat iar site-ul necesita cunostinte in domeniu si bani dar poti sa iti faci un subdomeniu pe ucoz.com.Succes!

| Antonescu13 a răspuns:

Toate 3 sunt gratis.

| flyflaviu a răspuns:

Toate 3

| softservitcom a răspuns:

Sau asta http://blog.com Succes!