| HelloImJosephine a întrebat:

Cum folosesc mIRC? Cum vorbesc si eu cu alte persoane?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Intra pe canale punand semnul "diez"(#) in fata unui oras, de exemplu #Bucuresti si acolo iti apar toata lumea care este conectata.
Foloseam mIRC-ul in anii '95 happy... nici nu am crezut ca mai exista.

| NLS a răspuns:

Daca vrei sa accesezi canale romanesti, trebuie sa alegi la Servers : Undernet (mi se pare ca nu e singurul care funcționează, dar cu acesta merge garantat. )

Iti alegi un Nickname, introduci un email (NU trebuie sa il inregistrezi, daca o faci, nu va fi prea usor sa ramai anonim/a, caci la nickname, indiferent cum il vei schimba, va fi atasat emailul).
Si dupa ce se conecteaza, iti alegi canalul dorit (#Bucuresti, #Romania, etc)

| Zuzu1991 a răspuns:

Irece nu mai e folosit pentru conversatii generale, prea multe alternative, ci pentru chestii mai dedicate cum e de ex. ala de pe FlLE LlST
https://www.google.com/search?q=cum+sa+folosesti+mirc

| Mirel4412 a răspuns:

Nu folosesti, ca n ai cu cine vorbi, s-a dus vremea lui.

| Alverto a răspuns:

Vai, sa nu îmi spui că te-ai uitat la clipul lui Jimmy și acum vrei și tu : ))
Au apus vremurile alea bro. Acum există uazap, messenger. Dar nu mai bine ieși tu in realitate sa discuți cu oamenii subiecte ce te interesează? Că oricum lumea s-a cam deconectat de realitate. Te asigur că te vei simți mai bine daca vorbesti in realitate cu cineva, chiar și cu străini. De la o întrebare simpla cum e " pe unde ajung in centru" se poate dezvolta într-o discuție buna

| HelloImJosephine explică (pentru Alverto):

Mor,chiar de la jimmy mi-a venit ideearolling on the floor

| naivlis777 a răspuns:

Pai de ce iti trebuie mIRC foloseste si tu messenger disscord Instagram

| HelloImJosephine explică (pentru naivlis777):

Am si de alea, vreau mirc doar sa vad daca mai sunt oameni pe acolo si idk, pare interesant