| fgmijpb a întrebat:

Cum imi actualizez placa video?

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Bun, daca ai Amd Radeon, trebuie sa stii si modelul placii, gen 7300, HD 2200 ..etc. Daca stii si modelul intri aici: http://support.amd.com/en-us/download si acolo alegi la prima "Desktop Graphics" (banuiesc ca nu e pentru laptop) apoi specifici modelul placii si ce sistem de operare folosesti (xp, windows 7 x32/64.) si descarci driverul d-acolo.

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

In ce fel vrei sa actualizezi placa video, sa iti iei una mai buna? sau sa actualizezi driverul placii video? Dar mai intai de toate trebuie sa ne spui ce model de placa video ai..ca sa te putem ajuta.

| fgmijpb explică (pentru slayer09):

Am AMD Radeon si vreau sa actualizez driverul placii.

| slayer09 a răspuns (pentru fgmijpb):

Bun, daca ai Amd Radeon, trebuie sa stii si modelul placii, gen 7300, HD 2200 ..etc. Daca stii si modelul intri aici: http://support.amd.com/en-us/download si acolo alegi la prima "Desktop Graphics" (banuiesc ca nu e pentru laptop) apoi specifici modelul placii si ce sistem de operare folosesti (xp, windows 7 x32/64.) si descarci driverul d-acolo.

| bula2014 a răspuns:

Cumperi una noua preferabil acelasi model sa zici ca ai reacualizat-o