| marianamay a întrebat:

Cum imi dau seama daca am postat un link care nu respecta drepturile de autor adica distributia ilegala de materiale pe Internet
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Goggler77 a răspuns:

Pe pagina in parte de jos trebuie sa scrie copyright 2004-2013 de exemplu. Este obligatoriu, daca nu scrie atunci distributia este legala.

| marianamay explică (pentru Goggler77):

Daca distribui pe site-ul acesta TPU sau pe hi5 un link de referral de pe site-ul addmefast este ilegal?

| SasNetRomania a răspuns (pentru marianamay):

Nu! si nu trebuie sa iti fie asa frica! Romania la teorie e prima, la practica printre ultimele!

| marianamay explică (pentru SasNetRomania):

Dar am incercat sa adaug linkul de referral de pe addmefast si nu a mers, a zis ca a fopst blocat acel link
inseamna ca este o ilegalitate asta nu?

| SasNetRomania a răspuns (pentru marianamay):

Poti folosi un short url.
http://goo.gl/ pui in chenarul ala linkul care vrei apoi apesi pe shorten url si cel din dreapta il pui pe site.
succes