| Yosefin a întrebat:

Cum imi dau seama daca imi va merge windows 10 pe Calculatorul meu?

Ce parere aveti de windows?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 10 e un sistem nou,care are planuri mari pe viitor,nu ii mai asculta pe cei care il critica ca nu e bun,da-i o sansa.
Din punctul meu de vedere cel important e DESIGNUL,e mult mai simplu si iubesc asta,arata bine,sunt chestii noi,folositoare pe care le vei descoperi singur.
O sa fie complicat sa te inveti cu el, cat de cat, dar nu te enerva.
A da, si Cortana, e destul de okay.
Daca il vei instala selectand "upgrade" in maxim 30 zile te vei putea reintroarce la windowsul tau vechi daca nu iti place.
Il instalezi cu ajutorul "MEDIA CREATION TOOL", dai upgrade this pc doar daca ai activat windowsul vechi, daca nu, creezi un ISO, dupa care il arzi pe stick/dvd.
Specificatiile ca sa vezi daca e compatibil:
Procesor: Procesor sau SoC de 1 gigahertz (GHz) sau mai rapid
RAM: 1 gigabyte (GB) pentru 32 de biți sau 2 GB pentru 64 de biți
Spațiu pe unitatea de disc: 16 GB pentru SO pe 32 de biți; 20 GB pentru SO pe 64 de biți
Placă video: DirectX 9 sau o versiune ulterioară cu driverul WDDM 1.0
Ecran: 800x600