| afrodita3333 a întrebat:

Cum imi dau seama daca prelungitorul si priza au impanantare sau nu?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Priza trebuie sa o desfaci daca vrei sa vezi daca ai impamantare sau nu.
La stecher trebuie sa arate asa ca sa aiba impamantare: http://www.travelkit.ro/fotky2435/fotos/_vyr_15DSC_0019.JPG

4 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Pai prelungitorul trebuie sa aiba 3 fire daca are impamantare. Ala de impamantare e verde.

| afrodita3333 explică (pentru IonutAxi):

Pai si cum sa vad eu firele alea 3 daca sunt toate imbracate in cauciuc din acela alb?

| IonutAxi a răspuns:

Il "belesti" un pic si ai sa vezi, dar nu prea tare ca s-ar putea sa tai si firul din interior.