| ddddddd099 a întrebat:

Cum imi fac un site web? Adresa site-ului sa arate gen www.---.ro nu www.---.ucoz.ro sau alte chestii. Daca intelegeti ce vreau sa spun ♥ FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| Brotacelul a răspuns:

Sau varianta cea mai simpla - iti faci site-ul cu www.ucoz.ro, iti cumperi domeniu propriu, gen nume.ro si-l atasezi gratuit la site-ul uCoz;)

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput, trebuie sa inveti un "limbaj" pentru asa ceva, ca daca folosesti template, din start poti spune ca nu stii.
Apoi, ca sa faci ceva.ro, trebuie sa ai fie un server al tau, fie sa platesti la cineva host(cauta pe google, sunt multe firme care au host contra-cost).
Iar daca vrei sa ai un site cu utilizatori, sau ceva gen forum, trebuie sa inveti baze de date. Cel mai comun, e cu mysql.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti html, css, php, js, mysql
inveti ce e un server web si cu ce se mananca, inveti ce e un server de mysql si cu ce se mananca

cumperi un domeniu, inchiriezi un host si gata