| Girly97 a întrebat:

Cum imi pot da seama ce tip de conexiune de Internet folosesc pe calculator?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu:
Intrii in "Network connections" (conexiunile de internet, dai click-dreapta pe iconita conexiunii si la proprietati gasesti descrierea conexiunii.

| sierra1 a răspuns:

Pune săgeata mouse-ului pe pictograma conexiunii din taskbar, apare denumirea (tipul)

| Gizăz a răspuns (pentru sierra1):

Nu neaparat. Depinde de ce OS folosesti. La Windows 10 scrie doar "Internet access".

| sierra1 a răspuns (pentru Gizăz):

Dacă detaliază întrebarea, detaliem răspunsuriel

| LPCTSTR a răspuns:

Daca PC-ul este conectat printr-un cablu, sigur ai conexiune broadband.