| Motoc_Alex_1999 a întrebat:

Exista stick pe care sa-l bagi in calculator si sa ai conexiune la internet?
(link/nume)...

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Oribil daca vrei sa descarci jocuri/filme sau sa te joci ceva online. Mai bine net prin cablu/router.

| Catrice a răspuns:

Da, se numește router și il iei de la ăi de îți dau net lunar.

"*pe care" ca veni vorba.

| Motoc_Alex_1999 explică (pentru Catrice):

1. am router dar ma mut cu calculatorul departe de el si 2. se zice care nu pe care prostu familiei taci si nu te mai baga daca esti prost

| Catrice a răspuns (pentru Motoc_Alex_1999):

Nu mai comenta daca te crezi deșteptu' lumii.

| nicu991 a răspuns (pentru Motoc_Alex_1999):

Hai c-ai zis-o, ai 10, stai jos rolling on the floor
Referitor la intrebare, exista dongle WiFi daca ai calculator pe care-l tii la distanta fata de router sau varianta modem USB cu cartela de date mobile pe care n-o recomand.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Motoc_Alex_1999):

PE CARE! PE CARE! PE CARE! PE CARE! PE CARE! PE CARE!
Acum ca am lamurit treaba aia, sa vedem. Zici ca ai router. Nu ne intereseaza in mare parte despre ce router e vorba. Ce zici tu se poate rezolva bine-mersi cu un dongle WiFi cum zice nicu991, iar oferta e destul de variata aici. De pe la 50 RON pana pe la 200.
1. Cel mai cel moca - https://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/tenda/w311m/
2. Antena dual-band la un pret bun https://www.pcgarage.ro/......dual-band/
3. Cel mai ieftin pe USB 3.0, foarte ok - https://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/tp-link/archer-t4u/

| PainTech a răspuns:

Deci ai router deja în casă cu internet și vrei sa te conectezi wireless cu PC-ul?

Poate ceea ce cauți e o placa wifi cu USB :
https://m.emag.ro/search/placa+wireless+usb

Dacă tu nu ai net in casa și vrei sa folosești conexiune cu date mobile atunci e nevoie de un stick cu cartelă, du-te și întreabă la orice agenție Telekom/Vodafone/Orange etc. și întreabă. Totuși nu recomand, merge dureros de încet.

| RoCkKiD a răspuns:

Iti trebuie un stick cu adaptor pentru o cartela de telefon care are internet pe ea. O sa platesti abonament ca la telefon si netul va fi limitat, spre deosebire de cel prin cablu.

Mergi la ce operator de telefonie vrei si intreaba de chestia asta. Stiu ca intr-un timp aia de la RDS iti dadeau gratis un stick cu tot cu cartela la orice abonament dar nu stiu daca mai e valabila treaba.