| Alien a întrebat:

Cum imi pot dezvolta inteligenta?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

La cati neuroni are creierul uman nu cred ca mai conteaza cat pierzi, avand in vedere ca pe cei mai multi dintre ei nu ii foloseste. Si daca stau degeaba pune-i la munca chiar daca te enervezi - citit o carte jucand un joc sau chiar discutand cu persoane mai in varsta ca tine - ele iti pot aduce informatii usor de asimilat fara sa te enervezi si sa "pierzi neuroni".

3 răspunsuri:
| Alien explică:

O simpla enervare distruge intre 4-7 mil de neuroni, daca in "ei" consta inteligenta, primul lucru este sa sa-i protejam. Citind carti formezi doar legaturi, retele intre 2 sau mai multi neuroni. Am dreptate?

| sorin a răspuns:

Citind, si cautand raspunsuri in carti si in diferite articole specializate, in nici un caz pe netwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citind.