| ItzRivenGod a întrebat:

Cum imi pot mari viteza de net.(nu de download ci cea de search pe google de exemplu sau alte siteuri)

Răspuns Câştigător
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Ba desteptilor atunci cum va explicati ca PCurile de acum 10-12 ani (in scoli se mai gasesc) abia incarca o pagina? Mai ales ca au conexiune de cel putin 10Mb. Eu am la Bucuresti 100Mb/100Mb metro si international, adica ~13MB/s si desteptule daca am cateva pagini cu flash deschise m-am dat dracu. Da ai dreptate ca rareori se intamla sa ai net mai tare decat HDD, dar cand ai spus ca "in temp" ai aratat ca esti habarnist. E tot una cu orice alt folder sau loc de pe hard. Oricum sunt rare la tine la tara, la Bucuresti multi provideri iti dau metropolitan cat te tine placa de retea, adica peste 4-50MB/s cat e capabil hardu tau.

4 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Foloseste Google Chrome! Pentru foo21okur - Sunt foarte rare situatiile in care informatia vine mai repede de pe net decat se poate scrie pe HDD(chiar si in Temp) - iar aceste situatii intervin in principiu cand se foloseste FCoE( peste 48Gb/s download) si doar la servere - asa ca, mai ascuteste'ti mintea si ajuta omu', ca d'aia suntem aici. Bafta Radule!

| The Scout a răspuns:

Foloseste ca browser Opera sau Google Chrome. Sunt plugin-uri Firefox dar nu la fel de eficiente ca browser-ele astea.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Pai nene daca ai conexiune de 2 Mb, singurul lucru care te tine pe loc e PC-ul tau, adica viteza de scriere a hardului, memoria RAM si procesorul si nu in ultimul rand si chiar cel mai important frecventa FSBului. Trebuie sa nu ai virusi, si neaparat Mozilla. Ai grija ca tu poti avea viteza mare la net sau PC bun daca serverele care gazduiesc site-urile sunt extrem de solicitate/slabe, logic, nu? Pe romaneste poti sa iei, dar daca nu iti da? Hai ca ne merge mintea ca roata de la polizor.

| Petronela a răspuns:

Foloseste Google Chrome in loc de Internet Explorer.