| crostian a întrebat:

Cum instalez Google Play Store pe computer fără a folosi un emulator?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune Android pe computer cum zicea colegul bizon

| LPCTSTR a răspuns:

E imposibil.
De ce? Aplicatiile destinate pentru Android sunt valabile numai si numai pe Android din unicul motiv si anume ca Anroid este cu totul un alt sistem de operare.
Ai incercat pana acum sa rulezi programe care efectiv nu inteleg ce cauta pe SO-ul respectiv? Ma refer la programe scrise pentru XP care nu merg nici moarte pe 7, 8.1, 10. Sau cu Linux, ai incercat vreodata sa deschizi un.exe in Linux? Iti spun eu, n-o sa mearga ever.
Producatorii fac aplicatii destinate pentru anumite sisteme de operare, daca sunt aduse pe un altul, e ca si cum ai obliga gaina sa se mute in mediul aerian: nu e conceputa pentru acest mediu, deci va refuza.

| Bizon95 a răspuns:

LUL
instalezi Android pe calculator
https://www.google.com/search?q=android+os+for+pc

fara emulator
ALTA SOLUTIE **NU** EXISTA LA MODUL ABSOLUT, ABSOLUT

de ce sunt asa de "absolut"?
pentru ca pe Google Play sunt NUMAI aplicatii de Android, asa ca daca nu ai sistem de operare Android nu ai cum FIZIC sa le pornesti!

LE Google Play insasi e o aplicatie care e NUMAI de Android, deci nici o sansa oarecare sa o pornesti pe Windows fara emulator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum fără un emulator.

| crostian explică:

Pe Windows 10 Mă refeream

| Bizon95 a răspuns (pentru crostian):

Tocmai ti-am scris
practic inseamna sa inlocuiesti windows 10 cu Android (e posibil)

alta solutie NU exista, ti-am scris mai sus si de ce!