| AcI a întrebat:

Cum instalez joomla pe filezilla...
Mie nu-mi da voie sa acesez site de la joomla...
Imi poate spune cineva?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai nevoie de un host, un server pe care sa urci prin filezilla fisierele de la joomla. Exista mai multe site-uri care ofera host gratuit, cauta pe google 'free host' si documenteaza-te. Daca nu ai mai facut asta pana acum iti va fi cam greu. Acel host iti va da o baza de date a carei adresa va trebui sa o furnizezi la instalarea Joomla, dupa ce l-ai copiat pe server. Iti va cere adresa bazei de date, username si parola, si url-ul siteului pe care ti l-ai ales la host. Studiaza panoul ala de la host-ul pe care il alegi si in vreo doua zile o sa reusesti sa instalezi si Joomla happy

2 răspunsuri:
| CatalinMG a răspuns:

Pai Filezilla e un client ftp, nu server. Iti trebuie un server de PHP, un server Apache si un mySQL ca sa poti instala Joomla.