| Găbiţu123 a întrebat:

Cum pot activa bluetooth-ul la un laptop Acer aspire v3-571g-53216g50maii? Il am de o zi si inca nu am aflat. Va multumesc!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing O zi nu e nimic. Mai ai dreptul la inca doua!
In primul rand vezi daca ai driverele instalate. In al doilea rand vezi daca ai aplicatia instalata. In al treilea rand, se porneste singur cand pornesti aplicatia. Asta daca indeplinesti primele doua conditii. Unele modele au un buton dedicat. Cauta-l. Daca nu-l gasesti, atunci, cum spuneam mai sus, porneste singur atunci cand porneste aplicatia de bluetooth.

| Găbiţu123 explică (pentru K0sti):

laughing) Ai perfecta dreptate! Problema e ca nu eu am "pregatit" laptopul la drivere, l-am "lasat" la un amic pentru cateva ore, apoi "l-am recuperat". Caut, incerc sa gasesc, revin cu noutati! Anyway, thanks! laughing

| K0sti a răspuns (pentru Găbiţu123):

Ahaaaa, exact cum ma asteptam! happy Te duci la producator, cauti exact modelul tau de laptop si descarci driverele. Repet, la producator, nu pe alte site-uri!

| Tagaso a răspuns:

Start>control panel>instrumente de administrare>servicii>cauți Bluetooth support services,dai clic dreapta pe el start la prorietăți,>startup type, modifici după cum vrei să pornească. automatic, manual, după care te uiți la dependințe, de ce depinde să fie pornit.Asta e pentru Win7, n-ai zis ce windows ai

| Găbiţu123 explică (pentru Tagaso):

Am instalat windows 7 ultimate, daca spun corect. Multumesc pentru raspuns!