| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot adauga borduri si umbrire la text in word? chiar nu-mi dau seama cum. am gasit la format - borders and shading iar de aici nu stiu cum sa fac. eu vreau un chenar mai mare decat scrisul. si nu reusesc decat sa colorez fundalul paragrafelor sau al bucatelelor de text... PLS HELP sad

1 răspuns:
auran
| auran a răspuns:

Daca inteleg bine doresti ca acel chenar sa fie mai ingrosat decat cel standard? Pai, cand se deschide fereastra cu BORDERS, in mijloc ai Style; Color si Width - la acesta apesi pe sagetica si iti alegi marimea care doresti sa o aiba chenarul tau si apoi OK - sper ca te-am ajutat...