| EOsO a întrebat:

Cum pot afla daca cineva mi-a spart parola de la wireless si-mi foloseste netul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Opreste laptop-ul/calculatorul tau si vezi daca ledurile de la router mai clipesc, asta inseamna ca altcineva preia semnalul.

| al3xander a răspuns:

Cu programul cisco network magic http://www.softpedia.com/......agic.shtml poti vedea ce calculatoare sunt conectate la router.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal cand se intampla asta, iti apare un astfel de mesaj:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu ai dreptate. A zis WIRELESS, deci are router. Ce o sa se intimple o sa fie ca o sa ii mearga netul mai greu si nu o sa stie de ce, iar de depistat, se poate foarte usor, trebuie sa se uite in panoul de control al routerului sa vada cite/ce device-uri sint conectate la routerul lui.

| snzpaul a răspuns:

Pai, daca vezi diferente majore.

| Bοgdαη a răspuns:

Deci nu stiu daca e bun raspunsul meu, dar ai cumva antivirus?
Daca ai vezi daca gasesti la optiunile acestuia firewall si ar putea fi posibil(ca in cazul meu) sa arate incercarile de a inra in pc-ul tau sau incercarea oricarei chestii legate de el. Daca nu ai iti sugerez sa downloadezi un firewall sau un anti-virus care sti ca are si aceasta optiune.Mult succes.