| neergaby a întrebat:

Cum pot afla daca telefonul meu este furat, am un Nokia lumia 520 luat sh si vreaus a aflu daca este furat. Cine ma ajuta ii dau funda!

4 răspunsuri:
| neergaby explică:

Deci telefonul meu nu este furat, l-am cumparat sh si as vrea sa aflu daca este furat, exista vreo alta metoda in afara de politie in care pot afla daca este furat?

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Du-te urgent la politie.
Succes!

| ShadoWizz a răspuns:

Te duci unde l-ai luat (Orange, Cosmote, Vodafone) si le zici IBM-ul telefonului si ca este furat, iar ei il vor localiza...asa am facut eu, mi se furasera un Samsung Corby si intr-o luna mi la gasit in Galati, cica cel care l-a furat la vandut la unu care la randu lui la mai vandut altuia laughing

| ShadoWizz a răspuns:

IMB este un cod care este pe o eticheta de sub baterie, aceasta se mai regaseste si pe actele telefonului