| Asdfasdefta a întrebat:

Cum pot baga internet pe laptop dacă nu am Wireless? Pot baga un cablu de la modemul de la calculator? Daca da atunci care cablu?

Răspuns Câştigător
| RecycleBin a răspuns:

Pai daca pana acum ai avut calculator(cu unitate si monitor separat)ai avut la unitate in spate un cablu de internet.il iei si il pui la laptop pe o parte(la mine este pe stanga cu te uiti la ecran)dupa porturile USB este un spatiu pentru cablul de la net.il bagi acolo, conectezi netul si te uiti daca palpaie ceva portocaliu. daca da, inseamna ca merge.
dai funda?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti baga exact cablul care conecteaza modemul cu pc-ul, laptop-ul are exact aceeasi fel de mufa ca si pc-ul. Succes si numai bine!

| Asdfasdefta explică:

Am la modem un cablu galben si unul negru...care dintre ele?

| Asdfasdefta explică:

SpeedTouch

| LoRd2 a răspuns:

Pai nu prea conteaza poti baga si cablul dl tel dar si cel care de obicei in bagi in unitate. dar pentru asta iti trebuie cd`ul dl modem ca sa il instalezi.

| LoRd2 a răspuns:

Ala galben l mine asa e happy ce fel de modem ai?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu are aceeasi mufa :-s

Cablul galben e prea mare pentru laptop

Ce fel de cablu/mufa imi trebuie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l pe ce galben ca asa e si la mine noroc si bafta si sa stii ca asa este