| RadioactiveUranium a întrebat:

Cum pot crea o mini retea de socializare in HTML adica doar sa se inregistreze si sa aiba un chat cu multi oameni.
Funda!

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu...Gandeste-te putin la cum functioneaza acel chat si o sa vezi ca ai nevoie de un limbaj de programare.

| RadioactiveUranium explică (pentru Wehrmacht):

Pai care? C++,C,Pascal,PHP,Java, Sistem Binar, Brainfuck, ML, Fortran?

| Wehrmacht a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

Ce C++? E logic ca-ti trebuie unu facut pentru web.Inceara Javascript.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca nu stii ce face html ul. Html nu este un limbaj de programare, e un limbaj de scripting ce are rolul de a descrie elementele vizuale, nu de a crea functionalitate. Pentru ce vrei tu pune mana si invata php, mysql, javascript.

| RadioactiveUranium explică (pentru suntserios):

Deci nu cu html.
Dar cu C sau C++ merge?

| suntserios a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

Daca ai sa reusesti sa legi c++ cu html... exista ceea ce se numeste cgi, dar e complicat rau. Iti sugerez php si javascript

| NumeciudatT a răspuns:

Html + css + cunostinte in domeniu daca nu sti uite un site http://www.marplo.net/ sunt cursuri gratuite.

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Vezi ca sunt platforme moca. Cauta pe net "free social platforme chat" sau ceva de genul - Dolphine, Elgg, arunca o privire peste ele

| RadioactiveUranium explică (pentru AlinIntreaba2Raspund):

Nu eu vreau sa fac singur in html