| TheBestLife a întrebat:

Cum pot crea un blog care seamana cu un site! Va rooooog dati-mi niste raspunsuri folositoare, am mai pus aceasta intrebare si nici un rezultat. Va roooooooooooooog!

Răspuns Câştigător
| nigel a răspuns:

Www.wordpress.com ( iti faci un cont, creezi blogul si voila! ) funda?
Chiar Aici. -------->>>

7 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Ca sa-ti creezi un blog, iti poti face unul aici: http://www.blogratuit.ro/......ratuit.htm
Daca nu iti place, poti face chiar tu un site, folosind un program(cauti pe google: programe de creat site-uri) sau folosesti un limbaj de programare: HyperText Markup Language(HTML), bineinteles daca stii cum se foloseste. Dar pentru cei care nu stiu asa ceva, pot incerca un soft de creare siteuri. Dupa ce l-ai creat, il publici gratuit pe niste hosturi(lx.ro, ilive.ro,...) sau iti cumperi un domeniu si un host(sunt diferite orefte pe net, chiar si cu 4 lei pe luna) succces

| jeek0 a răspuns (pentru Ovidiu):

Html e limbaj de marcare. nu creaza pagini dinamice. pentru asta e nevoie de php sau java care sunt limbaje de programare. html in sine e doar continutul paginii web

| Leandro a răspuns:

Pe www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, posibilitatea de a-ti crea un forum-portal, magazin online şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video care iti arata cum:

http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| PinkDea a răspuns:

Ca sa faci un Site blog cum zici u iti trebuie "Donati " in euro parca ca sa poti sa pui la blog ".ro "

| AbrudanIonut a răspuns:

Te pot ajuta cu tot imi trimiti un mail la iazionutflorin@yahoo.com sau ma adaugi in lista o sati arate ca un site promit.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Intra pe www.blogspot.com sau www.wordpress.com. Daca alegi blogger, atunci trebuie sa-ti faci cont, sa-ti bagi numarul de telefon si sa alegi tara, sa bifezi,, trimitere cod prin mesaj,, si sa bagi codul pe care o sa-l primesti, alegi sablonul si gata, dar daca esti pe wordpress trebuie sa descarci mai intai si dupa aceia sa-ti faci blogul si gata. E usor, deci, pe care o alegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe www.webs.com si completezi ce ti se cere si gataa ai un site