| iRiver a întrebat:

Cum pot curata tastatura unui laptop? Am mult praf si multa mizerie pe dedesubt si am dat cu aspiratorul, insa nu s-a luat tot. Pot demonta tastele? E vorba de un laptop Toshiba.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ști exact modelul poți căuta pe Youtube. Se pot demonta tastele, și eu am făcut așa la un HP și un Fujitsu și le-am spălat cu săpun

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar să nu faci prostia ca după ce demontezi tastele, să cureți cu ceva umed partea de sub ele, adică tastatura în sine, sper că înțelegi ce zic laughing Eventual dai cu bețișoare de urechi pe acolo (uscate). Îți zic din proprie experiență, la Fujitsu am stricat tastatura așa. Doar tastele le iei și le speli.