| costinvlad a întrebat:

Cum pot debloca optiunile de CPU CONFIGURATION, etc, overclock, toate, la Acer Aspire A515-41G-F2SH? Ms.

1 răspuns:
| Danger30 a răspuns:

Nu stiu exact daca e posibil sa faci asa ceva, totusi unele biosuri deblocheaza automat unele optiuni cum ar fi overclock atunci cand parolezi biosul, o alta metoda ar fi sa ii schimbi biosul cu un bios hackuit care are toate optiunile deblocate, e putin cam greu si cam riscant adica daca ai facut un pas gresit poti sa faci placa de baza varza, deci nu iti recomand sa faci asta