| eliza7943 a întrebat:

Cum pot debloca un iph 6s care este blocat la icloud?
Nu ma lasa sa intru nici in meniu, pur si simplu cand deschid telefonul imi cere adresa si parola si nu le mai stiu.
Pot sa scot ceva din el sau ceva?
Daca aveti idee in cati bani se duce aceasta deblocare.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Am mai raspuns, aici:
https://www.tpu.ro/......in-icloud/

"Sigur
la o reprezentanta Apple, unde te duci cu acte care dovedesc ca e telefonul tau!
sau cu parola cu care e blocat pe iCloud
sau schimbi placa de baza a telefonului cu una deblocata

astea sunt SINGURELE TREI OPTIUNI, NOOOOO SHlT, bun venit in lumea Apple care considera asta o politica OFICIALA corecta "anti-furt" (mai bine sa nu poti folosi un telefon pe care l-ai primit cadou, si NU e furat in nici un fel, decat cineva sa iti poata folosi telefonul furat)

moment in care solutia 4 nu mai contine "deblocare" ci sa il vinzi pentru piese!"

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu exista deblocare. Doar sa iti schimbe placa de baza si nu merita banii. Cel putin cateva sute de lei.

| Panamax a răspuns:

Poti sa-l arunci.

| Mete0ra a răspuns:

Nu se mai poate....schimbata placa de baza si nu merita (mai bine faci un upgrade la un iph 8)