| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Cum pot deschide pozele de format "tpi"? (pozele modificate mi se salveaza asa si nu le pot deschide) sad

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Incearca sa le editezi, cu click dreapta pe poza respectiva -> edit, sau open with "Paint", dupa care mergi sus la File, dai Save as, iar acolo sub denumire poti alege formatul in care sa ti-o salveze (alegi JPG). Sau mai simplu incearca sa adaugi dupa numele pozei, in formatul in care este ea, ". JPG"(fara ghilimele). Uneori tine figura. Succes! happy

| cretzufinish a răspuns:

Click dreapta- proprietes iar la general scrii denumirea pozei urmata de ". jpg" -apply- ok, sau incearca sa schimbi direct extensia, stergand terminatia si scriind ". jpg" uneori merge smecheria happy