| Melody a întrebat:

Cum pot dezactiva microfonul de la laptop? Astfel incat, de exemplu, cand trimit webcam-ul cuiva pe mess, persoana respectiva sa nu mai auda daca ascult muzica sau vorbesc la telefon etc etc etc happy

Răspuns Câştigător
| Adi2ro a răspuns:

Daca e microfonul de la laptop ai in partea de jos unde reglezi sunetul. Da-i dublu click si apar mai multe setari. Vezi sub microphone si da-i "MUTE".

S-ar putea sa fie microfonul de la webcam si atunci trebuie sa intrii in programul de la el si sa dai mute sau cand esti pe mess vezi ca ai optiune sa transmiti sunet si inchide volumul de acolo.

2 răspunsuri:
| dexro a răspuns:

Vezi ca la video call acolo ii un mic desenat, dai click pe el si nu mai aude (asta in timp ce e pornit web-ul)

| AlexTNT a răspuns:

Daca esti in win7 sau vista. start -> control panel -> hardware and sound -> sound -> recording -> pe microphone dai dublu click -> levels si aici dai pe butonu cu mute sau dai pe 0%