| AylinS a întrebat:

Cum pot dezactiva update-urile windows-ului?

7 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Start->Control Panel->Windows Update->Change Settings->Never check for updates(Not recommended)

| Zoricutzu a răspuns:

In Control Panel-Automatic Updates aleigi turn off automatic updates, desi nu e recomandat.

| xJuliusx a răspuns:

Din Control Panel. Daca ai XP, in Control Panel la "Automatic Update" si bifezi acolo sa nu-si mai faca update.
Daca ai Win 7: Control Panel\System and Security\Windows Update\Change settings si schimbi setarea pe: never check for updates (not recommended)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai windows 7 intri in control panel system and security si ai acolo update on of

| PopAndrei_9010 a răspuns:

Control Panel -> WIndows Update!

| nibo1play a răspuns:

Pai depinde ce windows ai. În XP, dai click pe butonul Start, apoi Control Panel, iar de aici alegi Security Center, apoi te duci jos-ul ferestrei si dai clik pe Automatic Update, are ca iconita un logo windows si un gob. Se deschide o fereastra și aici selectezi ultima opțiune, unde scrie Turn off Automatic Update. Sper sa te fi ajutat, deși sfatul meu este sa-l lasi pornit. Update-urile sunt benefice windows-ului. Dar in ori ce caz, decizia iți apartine.

| Gabriel26 a răspuns:

Depinde de ce windows ai.
daca ai W7 dai click dreapta pe Computer > Properties > Windows Update > Change Settings (meniu sus) > meniul Important Updates (in meniul derulant selecteaza Never check for updates) si gata. cea mai usoara varianta.