| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face poze cu webul de la laptop? Mi-am luat acum de la romtelecom un compaq 610, merge sa dau web pe mess, se vede super bine, dar nu gasesc pe nicaieri sa fac poze cu el. Sunt tare dezamagita de treaba asta; in rest e totul super ok la el. Am cautat si la ajutor si asistenta, dar tot nimic. Am mai inteles ca fara driver nu pot face poze, dar de unde sa il iau? Ca am mai descarcat dupa net niste drivere, dar nu sunt bune. Sunt ofticata la maxim.

1 răspuns:
| xibalba a răspuns:

Start-control panel si vezi ca trebuie sa fie acolo ceva de genul Printers and Other Hardware si alegi scanners and cameras. Si acolo e si web`ul tau. si poti face poze cu optiunea take picture, daca nu ma insel, dupa ce dai dublu click pe camera web. Pozele se salveaza undeva prin my documents-> my picture.