| Lala20 a întrebat:

Cum pot face update al sistemului de operare Andoid la Samsung Galaxy Mini?

Răspuns Câştigător
| BlueZet a răspuns:

Conecteaza telefonul prin softul Kies(soft-ul original de la Samsung) si daca e sa existe un update de firmware, te v-a intreba daca doresti sa realizezi update-ul. In acest fel iti pastrezi si garantia(in caz ca telefonul tau este in garantie)

4 răspunsuri:
| 인스피릿 a răspuns:

Sunt mai multe variante. Direct din telefon (settings->about phone->software update), eu asa am facut, a trebuit sa astept jumatate de ora, dar totul a fost okay. O sa ai nevoie de conexiune la internet si o sa isi faca singur update la cea mai recenta versiune disponibila.
Daca nu reusesti incearca prin Kies, iti conectezi telefonul la PC si totul o sa decurga de la sine dupa ce instalezi programul.
Daca nu merge nici asa, incearca ODIN.

| crackcrack a răspuns:

Du-te la cineva specializat pe asa ceva cel mai bine sa nu faci vreo prostie sau altceva.Succes!
Funda?

| sallamaleckum a răspuns:

Intra pe samfirmware.com, cauta-ti versiunea dorita de android, descarca-l impreuna cu programelul Odin si citeste un tutorial pe net cum se face.

| mongolo a răspuns:

Eu am HTC Explorer cu android 2.3 si am primit pe telefon (nu mesaj) ca daca vreau sa fac upgrade la Android.