| Ezorethyk a întrebat:

Cum pot floda un calculator?

6 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Din pacate food-ul nu se poate spune ca e food decat daca cel care floodeaza are teava de internet (indiferent de nr de calc luate in calcul la flood) mult mai mare decat cel care este floodat. Deci prima data ia in calcul acest aspect apoi citeste restul de mesaje.
http://www.tutorialepc.ro

| traveler a răspuns:

He he! Firewalul ce crezi ca face? Eugeni Ai incercat pe propria-ti experienta sa vezi daca lucreaza? Fii serios nu ai sanse deoarece trebuie sa strecori cumva "instructiunile tale" disimulate in altceva si 99, 999 % din cazuri nu merge.Si oricum intreb. ce te-a apucat? Tentativele si ori ce incercare de fraudare, accesare frauduloasa a unui sistem informatic intr-o retea este automat inregistrata si raportata serviciilor specializate ce te vor inregistra ca haker si tratat ca atare, adica vei fi vizitat preventiv si bland la ora 5 dimineata de mascati ce te vor salta in chiloti sa dai cu subsemnatul zile intregi despre vitejiile tale.Sezi bland si fii un bun si pasnic user.

| eugenl a răspuns (pentru traveler):

A facut un coleg de al meu si a mers, asta prin liceu si si-a blocat calculatorul rolling on the floor

| Ionait a răspuns:

Sa flood-ezi in ce fel? Sa ii faci internetul sa ii mearga greu sau sa il blochezi de tot e usor de facut (vezi Denial of Service). Ai grija la metoda asta sa nu te trezesti cu ISP-ul la usa spunandu-ti ca ti se va incheia contractul de furnizare a Internetului.

Sa obtii acces la PC-ul lui si sa primeasca mesajele pe care le scrii tu (asa cum spune eugenl) deja tine de domeniul SF-ului pentru tine (prea greu de realizat avand in vedere ca nici un simplu flood nu stii cum se face).

Flood pe Y! M, MSN, AIM sau orice alt program de instant messaging se face cu ajutorul unor boti.

| eugenl a răspuns:

Faci un mic programel in ce limbaj stii u si-l pui sa scrie de 1 miliard de ori un cuvant sau o fraza

| Skylar a răspuns:

LOIC
{majuscula}