| andrey910 a întrebat:

Cum pot instala aplicatii direct pe card la un xperia x8(android 2.1). Toate aplicatiile se instaleaza automat in telefon, nu este nici o optiune pentru a le salva pe card. Daca a reusit cineva, va rog sa imi spuneti cum.

2 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Dacă te documentai mai bine înainte de a cumpăra aflai că doar începând de la Android 2.2 se pot muta aplicațiile pe card. Eu am luat un Samsung GalaxyY și are Android 2.3. După ce descarc o aplicație o pot muta pe card.
Setări› Aplicații› Gestionare aplicații› Clic pe aplicația dorită› Mutare pe card (sau pe telefon).
http://www.androider.ro/......cardul-sd/

| andrey910 explică:

Am citit despre asta, dar nu am vrut sa o fac. Am vazut ca exista niste aplicatii "apps2sd" dar cred ca si asa trebuie rootat.