| kata2001 a întrebat:

Cum pot instala Windows xp fara sa se stearga tot din calculator?

Răspuns Câştigător
| maka a răspuns:

Nu se sterge tot din calculator, se sterge doar Disck Local C sau discul unde ai windowsul! Daca vrei sa-ti salvezi datele, muta`le de pe DIsk Local C e alt Disk Local si formateaza doar Cwinking! Sper ca ti-am fost de ajutor, daca ai vreo nelamurire nu ezita sa intrebihee hee!

| kata2001 explică (pentru maka):

Mersi,oricum mesajul era de 2 ani happy am rezolvat chestia aia de mult am salvat tot. Dar infine, acum am alta problema:
Daca am procesor i3 socket 1155 si placa de baza socket 775 va merge?

4 răspunsuri:
| Spike189 a răspuns:

Pai depinde, daca ai alta versiune de windows acum nu prea ai cum. Daca ai tot Windows Xp, Reboot

| coosmin24 a răspuns:

Nu prea te-ai exprimat cum trebuie.Ai o singura partitie, ai mai multe. Dar daca nu vrei sa se stearga nimic din calculator, nu trebuie sa formatezi pc-ul cand instalezi windowsul.Il instalezi direcat din pc nu mai dai restart ca sa booteze, daca vrei sa nu ti se stearga ceva.Numai ca dupa instalarea windowsu-lui software-le nu o sati mai functioneza, treuie sa le instalezi din nou.

| tibidarkman a răspuns:

Cel mai simplu ar fi ca sa muti toate fisierele in partia de D sau altasi formatezi doar paRtia C