| Smileee a întrebat:

Cum pot lasa comm pe hi5 cu scris ingrosat, subliniat [etc] sau in diferite culori?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa inveti asa numitul "BBCode"...
Gasesti aici (http://www.bbcode.org/reference.php) mai multe informatii, dar pe scurt, intre cele patru paranteze patrate scrii ce iti doresti sa fie ingrosat/colorat/etc.

Spre exemplu, ingrosat vine de la "Bold", iar prescurtarea este "b", asadar, intre paranteze patrate, scrii "b".

Este nevoie atat sa incepi cat si sa termini cu semnul caracteriestic. In cazul nostru este "b". Ca sa termini, trebuie sa folosesti inainte de al doilea "b", semnul "/"!

Astfel, scrii asa: [b]aici scrii tu ce doresti sa fie ingrosat[/b].
Pentru underline: [u]textul tau[/u];
Pentru Italic: [i]textul tau[/i];
Pentru culoare: [color=red]textul tau[/color].
La culori, in loc de red (rosu) poti sa inlocuiesti cu ce culoare doresti tu, traducandu-o in lb. engleza (yellow-galben, brown-maro, blue-albastru, purple-mov, etc.)!

| Bodo a răspuns:

Daca vrei sa fie:
bold: < b >text< /b >
sublinat: < u >text< /u >
italic: < i >text< /i >

| andrei95 a răspuns:

Sa scrii ingrosat sa scrii inaintea comentariului < B >
http://www.hi5-codes.com/codes/hi5-text-codes.asp
si mai vezi pe acest site

| IepurashRocker a răspuns:

Comment centrat :

Îngrosat

Cursiv

Îngrosat cursiv

Dupã care scrii comment-ul fãrã spatsiu între si text.

| Pancake a răspuns:

Simplu, html.
Pentru ingrosat foloseste < b >textul tau< /b > (dar fara spatiu)
sublinat < u >text< /u >
italic < i >text< /i >
aam. si colorat pai. din cate stiu eu e ceva de genul
< color ="red" >text< /color >

Sper sa mearga. :*

| xD101 a răspuns:

Uite aici cum sa scrii ingrosat, subliniat sau cum vrei tu http://welcome.haipa.ro/hi5/unelte-de-scris-pe-hi5/. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| teodoram a răspuns:

Pui inainte < b > sau < i > sau < u > sau < s > adica sa iasa ceva de genu