| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot pe un server de minecraft sa imi fac usa privata si casa sa nu o distruga nimeni? (este un server deshis 24/7 si azi am intrat prima data pe el).

8 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Ce server este?

| Catrinutza29 a răspuns:

/cprivate si click dreapta pe ea

| qMaduTzuu a răspuns:

Dacă serverul este Bukkit (adică cu pluginuri ) ar trebui să fie un plugin pentru protecţie şi unul pentru Cprivate (să ai chesturile/uşile/sobele private).Aşa că dacă serverul are protecţie (poţi întreba un admin, dar de obicei cam toate serverele sunt Bukkit şi au aşa ceva), du-te în casă, pune protectia în casă (de obicei sub podea la 1 bloc) şi gata. Acum depinde cam cat de mare e casa şi cât acopera protectia.Pentru asta poţi folosii /ps visualize (o să iţi apara un pătrat mare din sticla, care va dispărea în câteva sec.)Dacă casa e inclusă în acel pătrat înseamnă ca e protejată toată, iar dacă nu mai pune o protectie.Pentru a face o usă / sobă / trapă / chest privat foloseşte comanda /lock sau /cprivate apoi click dreapta pe obiectul dorit (chest/uşă/sobă/trapă). Sper că te-am ajutat, fundă?

| jgafagafa a răspuns (pentru qMaduTzuu):

Daca eu sunt pe vanilla cum pot sa protejez casa?

| GoreaNicu a răspuns:

1)Il intrebi pe vreun admin daca nu merge treci la planul,, 2''
2)intreaba un admin cu ce se pune protectia si puneti protectie la casa, fa-ti o usa din fier si puneti un miner inauntru.

| FireSou a răspuns:

Usa o faci cu /cprivate apoi dai click dreapta pe ea.
Casa o protejezi cu un bloc de diamant care il faci din 9 diamante, si il pui oriunde in casa.

| minealex224 a răspuns:

Serverele ruleaza cu pluginuri asa ca incerarca "/cprivate" si pentru casa fa-ti un block de diamant de aur sau de smarald daca ai mc 1.3

| Altam007 a răspuns:

Faza cu intuiatu usei o stiu dar daca am pus cub de diamant (9 buc diamant) eu mai pot sa stric?