| darkhell217 a întrebat:

Cum pot reseta biosul unui packard bell nav50?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Desfaci capacul din spate si apoi cel din fata pana ai vizibilitate la placa de baza. Pe placa de baza se afla bateria biosului care arata ca o moneda mai mare, in genul asta.
http://www.zlectronic.com/crms/bigpic/stock/zachshop/300_399/33653_2_z.jpg (poate fi albastra, verde, galbena, neagra)
O scoti si lasi laptopul asa cca 1-2-3-4 ore ca sa fi sigur si apoi o conectezi la loc. Asa ai resetat Bios-ul.
Bafta!

| darkhell217 explică (pentru neluL):

Se pare ca e lipita si nu o pot da jos, dar am reusit cumva sa bootez cu un dvs-rw extern, multani!

| neluL a răspuns (pentru darkhell217):

Cu placere! bye, bye wave