| mykhaela a întrebat:

Cum pot sa aflu daca am virusi in calculator?

5 răspunsuri:
| rsn13 a răspuns:

Cea mai simpla solutie este un antivirus. Din cunostinte nu doar personale iti recomand AVG free (cauti pe google si gasesti sigur). Il instalezi, inchizi orice activitate si faci unh "scan whole computer" si ai grija sa-i dai fast scan deoarece altfel dureaza prea mult( ti-am zis sa renunti la alte activitati in timpul scan-ului deoarece vei inceniti scan-ul dar si programul pe care il rulezi)

| cosm1n_9149 a răspuns:

Si norton si AVG is praf. Scaneazal online cu bitdefender, panda, sau EST(Nod32)
Cum scanezi online? Simplu, doar scrii la google,, scan online"
Daca ai virusi ce nu pot fi stersi. formateaza partitia cu sistemul de operare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu

| Fragile a răspuns:

Poti sa-ti instalezi Norton pentru ca el scaneaza si iti spune daca ai virusi si cati ai.

| Cernat_Catalin_1983 a răspuns:

VERIFICA ANTIVIRUSUL, DAR SUNT ANUMITI VIRUSI CARE POT INTRA NEDEPISTATI. te sfatuiesc sa dai o scanare sau sa chemi pe cineva in masura care poate sa te ajute