| Uncopilmaicuprobleme a întrebat:

Cum pot sa am mai mult de 60 fps pe un monitor de 60hz fără să ii dau overclock (am auzit că scade șansă de viață a componentelor)?

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Incearca sa faci un update la placa video, desi nu o sa fie mare diferență. Singura modalitate ar fi sa mai scazi din rezoluție si grafică. Cand faci Overclock la componente, sunt sanse mult mai mari ca ele sa se strice pentru ca atunci cand joci ceva complex, componentele o sa funcționeze la capacitatea lor maximă si automat, durata lor de viata este mai scurtă.

| Uncopilmaicuprobleme explică (pentru AlexElektro1987):

Sincer a-și fi vrut în cs:go un update, știu că pc ul meu merge bine dar este limitat la 60 fps. După părerea mea ar merge lejer un 70+

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Uncopilmaicuprobleme):

Pc-ul nu este limitat la 60fps. Vezi ca s-ar putea ca din setarile jocului sa ai acea optiune selectata in care jocul sa nu treaca de 60fps. Oricum, nu ii vad rostul unui numar mai mare fps-uri, avand in vedere ca de la 60 in sus, orice joc funcționează perfect, asa cum ar trebui. Ce este peste 60, este mai mult asa, sa vezi cat de puternice sunt componentele.