| DubstepQueen a întrebat:

Cum pot sa blochez un prieten pe facebook?
Daca o fac imi apare numele?

Răspuns Câştigător
| marii10 a răspuns:

Deci. ii dai pe profilul acelei persoane. apoi in dreapta numelui ei iti apare friends, message, call si o rotita. apesi pe ea si undeva acolo scrie report/block. apesi si bifezi block. happy funda? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Intri la Privacy Settings (Sagetica din dreapta sus de langa home iti va deschide o lista in care vei gasi optiunea) -> In partea de jos a paginii gasesti "Blocked People & Apps" In dreapta lui Butonul Manage Blocking -> Vei avea un spatiu in care vei putea adauga un nume pe care vrei sa il blochezi, si nu iti apare numele! Funda?batting eyelashes

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Daaa,normal ca il poti bloca, adica nu mai primesti nimic de la el, nici nu mai trimiti, si nici cand pe chat nu te vede cand esti online..si sa il blochezi e foarte simplu, in jos in dreapta ecranului, langa unde scrie "search"acolo jos si vezi ca e rubrica "setari", si intri acolo, dupa aia la setari avansate si ai mai multe rubrici si anume 3, una scrie "turn off chat",daca vrei sa blochezi chatul pentru toata lumea din lista ta,deci nu te mai poate vedea nimeni,dar nici tu pe ei,dupa aia,mai e rubrica,"turn on chat for only some friends",daca o bifezi o sa iti apara o alta rubrica mica,unde poti scrie numai pe cine vrei sa vezi si sa te vada,si mai una,si pe asta trebuie sa o bifezi tu,ca sa blochezi pe cine vrei, sa nu te mai vada ca esti online,"turn on chat for all friends excepting...", si-ti apare o rubrica mica, in care scrii numele celui care vrei sa nu te mai vada ca esti online pe facebook! Deci e foarte simplu! Bafta si sa imi zici daca te-ai descurcat, adica daca am fost de ajutor, imi poti da chiar o funditaaaa!laughing)

| MusicIsMyMedicinexo a răspuns:

Sincer nu cred ca poate vedea ca l-ai blocat, oricum nu-ti mai poate accesa profilul si nu va mai putea fi prieten cu tine pe facebook laughing si asta e tot. Sper ca te-am ajutat happy

| Bogdan299 a răspuns:

Scrii numele cui vrei sa blochezi la cauta persoane si locuri apoi la prietenie si blocheaza dar mai intai stergel din lista de prieteni

| andreea0303 a răspuns: